Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

#instakosova

Posts tagged as #instakosova on Instagram

35.370 Posts

Dje na erdhèn nga Vlora 6 merlucè tè egèr dhe shumè karkaleca thellèsie me tè cilat krijuam kèt pjatè:  Qofte deti me kungull furre:  #albanian #cowboy #dish #fish #instakosova #instashqip #instafood #foodporn #tirana #restaurant
#repost @idealcocktails (@get_repost) ・・・ Gin Fizz Rose 🌹 @bonvivanters #bar #bartender #cocktails #drink #drinkporn #mix #mixology #mixologist #instakosova #prishtina #madewithlove
Gin Fizz Rose 🌹 @bonvivanters #bar #bartender #cocktails #drink #drinkporn #mix #mixology #mixologist #instakosova #prishtina #madewithlove
Liqenati is a lake in village Liqenat, also known as the Drelajs' Lake. Pejë, Kosovo.  #teamexploring #drelaj #kosovomountains
Jahnia originates fom Odasha people in India and is made with vegetables or meat broth, and thickened with whole grains flower fried in butter and flavoured with chilli pepper. But albanians hit this dish during winter and "eating with spoon" makes them happy. This jahni is cooked with small beaf meatballs and spiced with garlic, lawrel,  black pepper, and some apple vinegar. Accompanied with potatoe balls - Jahni sipas Lugës së Argjendtë. Edhe pse origjinon nga kombi i Odashas në Indi dhe është përvetësuar dhe në Anadoll më vonë, jahnia është një gjellë dimërore që shqiptarët e kanë ngrënë në shekuj. Shumë krahina të Shqipërisë e gatuajnë por ne e kemi sjellë në version më të lehtë me miell tërshëre, qofte të vogla viçi, hudhra, dafinë, spec djegës dhe thyer me pak uthull molle me arra të pjekura sipër. #lugaeargjendte #kuzhinashqiptare #jahni #balkanfood #slowfoodalbania #foodrevolutionalbania #foodstory #foodhistory #albania #kosova #instakosova #balkans #visitturana #indipendentshop #localfood foodblogger #instatravel #instago
Çiz kek kungulli..... Ku?  Ku tjeter, te @albanianspaghettiwestern ..... #cheesecake #desserts #foodporn #albania #tirana #instakosova #instashqip
//
Pengesat janë të dizajnuara që të ju bëjnë juve më të fuqishëm. Vetëm të dobëtit i shmangin ato. .💪🙌 .📷: @karl_shakur #sukses #mesim #koha #mundesi #jeta #albanian #shqiperia #kosova #albania #kosovo #tirana #prishtina #mitrovica #albaniancouple #shqipe #faleminderit #kuqezi #saranda #vera #bukuri #dasma #ledri #tedua #gezuar #instakosova #jetaime #ethnicalbania #kosovoisalbania #vikend #natyra
❤❤❤❤
//

Loading